Стопкадър и видео gong.bgАржентина и Франция играят драматичен финал от Световното първенство

...

На живо: Хеттрик на Мбапе, Франция отново изравни

Стопкадър и видео gong.bg

Аржентина и Франция играят трагичен финал от Световното състезание по футбол в Катар. След като си разделиха по едно полувреме, двата отбора не престават мача между тях с продължения.

В 109-ата минута Меси вкара и Аржентина поведе с 3:2. Франция не се съобщи в 117-ата минута Мбапе изравни от дузпа, с което оформи своя хеттрик - 3:3.

До почивката Аржентина доминираше. Лионел Меси откри резултата в 23-тата минута от дузпа, а Анхел Ди Мария удвои в 36-ата.

След почвиката обаче Франция се разигра и с два гола за две минути на Килиан Мбапе изравни. Звездата на ПСЖ бе прецизен от дузпа в 80-ата, а след това изравни с майсторски шут в 81-вата минута.

В края на даденото от полския рефер Шимон Марчиняк осемминутно продължение Юго Лорис мазета в корнер страховит удар на Меси и изпрати срещата в продължения.

До този миг двата тима имат по два трофея и днес единият от тях ще излезе на трето място във безконечната ранглиста с три.

Лидер е Бразилия с 5 купи, пред Италия и Германия - по 4.